Особливості подорожування з малими дітьми: як забезпечити комфорт у автівці

Подорож автівкою з малюком може видатися напруженою, особливо якщо ви змушені їхати без зупинки кілька годин чи навіть довше.

Тривале знаходження в салоні без можливості вільно рухатися може псувати настрій навіть дорослій людині, що вже казати про малечу, якій іноді важко всидіти на одному місці й декілька хвилин. Як підготуватися до автоподорожі з дитиною та що взяти з собою для такої мандрівки – читайте в статті.

Дитяче крісло

Безпека пересування дитини – головна відповідальність батьків. Вони мають дотримуватися вимог щодо перевезення дітей та обовʼязково встановити дитяче крісло в машину, яке відповідає віку та фізичним параметрам малюка.

Бажано придбати дитяче автокрісло ще до народження дитини, адже додому ви будете повертатися вже з немовлям. Якщо у вашій родині дві машини, то радимо встановити окремі автокрісла у кожній – це збереже ваш час на переміщення крісла та допоможе уникнути помилок, що виникають при його встановленні наспіх.

Зверніть увагу, що встановлювати автокрісло потрібно за інструкцією. Воно розміщується на задньому сидінні автівки. Немовля має сидіти спиною по ходу руху авто.

Підготовка машини

Перед тривалою подорожжю обов’язково потрібно провести повний технічний огляд машини. Застрягти в дорозі з немовлям вкрай неприємно, а іноді навіть небезпечно для малечі.

Що зробити, щоб пересування дитини було комфортним:

 1. Встановити або відрегулювати клімат-контроль. Діти часто вередують, якщо їм надто холодно або спекотно.
 2. Сонцезахисні екрани допоможуть захистити очі дитини від променів, тому ними варто облаштувати вікна.
 3. З салону треба прибрати усі небезпечні для малюка предмети.
 4. Налаштуйте дзеркало заднього виду так, щоб ви могли бачити малюка або встановити додаткове.
 5. Вікна задньої частини салону можна прикрасити яскравими наклейками, які будуть відволікати увагу малечі в дорозі. Але клейте їх таким чином, щоб вони не заважали водію.
 6. Якщо планується подорож у темний час доби, встановити мʼяку підсвітку.
 7. Заправте повний бак пальним заздалегідь, щоб зайвий раз не зупинятися.

Які речі взяти з собою

Загалом, якщо ви часто подорожуєте автікою з дитиною, то деякі речі мають бути в машині завжди.

Отже, що брати з собою:

 • вологі серветки, підгузки;
 • чисті пляшки та дитяче харчування;
 • для дітлахів віком 3-5 років можна взяти солодощі;
 • запас питної води, розрахований на всіх пасажирів;
 • продукти для дітлахів та дорослих;
 • ковдри та рушники;
 • запасний одяг для себе та для дитини;
 • пакети для смiття;
 • іграшки, адаптовані до віку дитини, краще за все мʼякі – вони не завдають шкоди при екстреному гальмуванні.

У батьків або осіб, що супроводжують дитину, мають бути при собі документи на дитину та записані важливі номера телефонів: педіатра, близьких родичів, дорожніх та екстрених служб тощо.

Ні в якому разі не годуйте немовля під час руху авто: малеча може вдавитися. Краще зупинитися та нагодувати, у цей час водій також зможе відпочити.

Радимо брати у поїздку з малюком ще когось з дорослих – в дорозі може виникнути нештатна ситуація, коли буде потрібна допомога.