Найважливіші твори української літератури: що має прочитати кожен

Український народ воістину є одним з найбільш творчих. Саме тому з давніх часів в Україні видавалися літературні твори талановитих письменників і поетів.

Вивчаючи шедеври української класики, можна познайомитися з історією країни та її народу. Тому пропонуємо ознайомитися з класика української літератури.

Тарас Шевченко

Тарас Шевченко — основоположник української літератури. Головний твір поета – «Кобзар», який прославив його по всій країні. Всі твори письменник створював тільки українською мовою. Незважаючи на регулярне засудження робіт, багатьом українцям вони «запали в душу».

Іван Франко

Ще одним яскравим літературним діячем є Іван Франко. Письменник заснував українську радикальну партію, а в своїх творах розкривав різні проблеми, що зачіпають ту сучасність. Наприклад, у творах «Грицева шкільна наука» автор розглядає проблематику освіти в українських школах.

Іван Котляревський

Іван Котляревський — письменник, головним твором якого прийнято вважати «Енеїду». Робота видана у віршованій формі і заснована на поемі Вергілія. Саме Енеїда стала першою пам’яткою літератури України, яка створювалася, дотримуючись розмовної форми української мови. Не менш знаменитою стала п’єса «Украдене щастя Івана Франка», яка була поставлена у Львівському театрі і стала викладатися в школах.

Григорій Квітка-Основ’яненко

Григорій, як і безліч інших письменників, публікувався не тільки українською, а й російською мовою. Всі твори письменника характеризуються досить незвичайним складом, мають безліч простих виразів, легко сприймаються читачами. Саме Квітка-Основ’яненко продемонстрував читачам селянське і дворянське життя.

Леся Українка

Незважаючи на достатню жіночу слабкість, Леся Українка володіла неймовірною силою духу і хоробрості. Саме Леся Українка стала предметом наслідування для багатьох громадян України. Творити Леся почала з самих ранніх років, дотримуючись українського настрою того часу. Особливу увагу письменниця приділяла всесвітній історії та міфології.

Марко Вовчок

Марко Вовчок — не менш відома письменниця, яка прославилася повістю «Маруся». Твір розкриває перед читачем образ героїчної дівчини, яка готова була пожертвувати своїм життям заради запорожців. Повість вразила не тільки публіку, а й критиків. Тому Марко Вовчок була нагороджена почесною нагородою, виданою Французькою академією.