Які вітаміни мають вживати діти: корисні поради щодо їх вибору

Забезпечення дітей вітамінами та мінералами є важливою складовою для їх зростання та розвитку.


Потрібно збалансоване поєднання всіх елементів, облік безлічі факторів індивідуальності дитини та її способу життя, стану здоров’я. Пропонується замовити вітаміни на https://fitomarket.com.ua/ua/dieticheskie-dobavki/probiotiki/probiotiki-dlja-detej/, де є великий вибір препаратів для всіх випадків.

Види вітамінів

Основним критерієм вітамінів є особливості їхньої дії. За цим показником виділяють такі варіанти:

  1. Препарати діють імунітет, підвищують природні сили організму. До них відносяться вітаміни A, C, E. Препарат «С» є водорозчинним, він легко виводиться з організму природним шляхом, його можна вживати в щоденному режимі без остраху перевищення дозування. «А» та «Е» — це жиророзчинні, що вимагає точного дотримання кількості добового споживання.
  2. Для зростання кісткової тканини та нормального розвитку організму застосовують вітамін D. Поповнення йде за рахунок вживання жирної риби, вершкового масла, жовтків. Також можна замовити Омега-3 на https://fitomarket.com.ua/ua/dieticheskie-dobavki/ribij-zhir-omega-3/omega-3-dlja-detej/, щоб організм дитини отримав потрібну дозу вітаміну.
  3. Всі препарати, що містять групу дозволяють покращувати пам’ять і розвивати нервову систему.
  4. Нормалізація роботи кишківника є важливою складовою розвитку дитини. Для цього можна замовити пробіотики на https://fitomarket.com.ua/ua/vitaminy-i-vitaminno-mineralnye-kompleksy-1/vitaminyi-dlya-detey/.

Вибір

Визначальним фактором при доборі є вік дитини та її стан здоров’я. Існує три градації:

  1. Діти віком до трьох років.
  2. Діти віком від 3 до 7 років.
  3. Діти віком від 7 років.

За цими показниками варіюється дозування вітамінів та їх склад, що включає мінеральний комплекс. Також важливо визначитися із набором видів в одному препараті. Моновітаміни є лише один варіант, їх прийом легше розрахувати. Проте такі вітаміни частіше використовують за певного курсу лікування за рекомендацією лікаря, коли потрібно заповнити їх вміст у організмі.

Якщо метою є комплексний вплив, що зміцнює, використовують полівітаміни, де є практично весь спектр необхідних препаратів.

Спосіб прийому може бути різним, проте, щоб не викликати у дітей відторгнення та неприємних асоціацій, рекомендується давати дітям до трьох років вітаміни у вигляді сиропів. Вони смачніші, дитині легше випити, ніж проковтнути.

Для більш старшого віку комплекси випускаються у вигляді жувальних цукерок, що мають приємний смак. Таблетки невеликих розмірів рекомендується використовувати дітям віком від семи років.