Куріння-це дуже старий процес. Зазвичай під цим словом розуміється тютюнопаління, яке дещо молодше — йому «всього-то» близько 6 тисячоліть.
До Європи тютюн потрапив досить пізно. Раніше його в основному жували і нюхали, а тепер майже виключно курять, причому трубки і сигари зустрічаються досить рідко. Та й цигарки поступово поступаються лідерством, недарма стільки пропозицій замовити під систему на https://uestore.com.ua/ua/pod-sistemy/drugie-pod-sistemy/smoant-pasito-2.
Вид
- IQOS, а також інші системи нагрівання тютюну. До них потрібні стіки — компактні контейнери з подрібненим тютюном, просочені всякими рідинами і ароматизаторами. Тютюн нагрівається, а не горить, рідини випаровуються, насичуються нікотином від тютюну, і виходить схожий на дим пар.
- Вейпи. Принцип дії інший: є картридж, схожий зовні на стік, але всередині не подрібнений тютюн, а містить нікотин рідина на основі гліцерину і пропіленгліколю. Іноді рідина просто наливається всередину. Присутні і ароматизатори, причому смаків просто нереальна кількість. Рідина дає багато ароматної пари.
- Pod-системи. Різновид вейпов-мініатюрні малопотужні пристрої з сольовим нікотином замість звичайного. Пара виділяється менше, ніж у вейпа, а фортеця часто вище.
Шкода здоров’ю
Залежність виникає від нікотину, основного компонента тютюнового листа. Зрозуміло, він шкідливий і взагалі отруйний, але основної шкоди курцеві заподіює не він. При горінні тютюну виділяється безліч смол і канцерогенів.Gorenje. У сучасних системах куріння ці смоли і канцерогени відсутні, так що шкода для здоров’я знижений.
Більш того, існують вейпи і поди, в яких нікотину немає. Це просто ароматизований пар. Такі пристрої не викликають звикання.
Але назвати їх безпечними не можна: гліцерин і пропіленгліколь при нагріванні перетворюються в досить шкідливі речовини, вдихання яких негативно впливає на стан легенів. Так, Сучасні альтернативи безпечніше сигарет і навіть кальянів, але здоровими їх назвати не можна.
Зате ніякого пасивного куріння при їх використанні не відбувається.
Екологічна відповідальність
Менш очевидна проблема-вплив нікотинової індустрії на екологію. Виробники тютюну заради сушіння тютюнового листа вирубують безліч дерев-приблизно по дереву на кожні 300 сигарет. IQOS-це справжній тютюн з усіма наслідками, що випливають для екології. Електронні системи теж не можна назвати безпечними: на виробництво витрачається багато води, корисних копалин, палива, енергії. Але головна проблема-відходи.
Від сигарет залишається багато недопалків-4,5 мільярда тонн щорічно. На суші вони розкладаються за 5 років, в морській воді за 15, а в море вони потрапляють досить часто — і отруюють воду і морських мешканців. Електронні системи навіть небезпечніше, адже сміття такої категорії вимагає окремої утилізації, а користувачі відправляють його в звичайний.