Робоче взуття: особливості, різновиди та поради щодо вибору

Будь-яка робітнича професія вимагає врахування специфіки дій, правил безпеки праці, кліматичних або погодних умов місцевості, приміщення та інших факторів.

Всі ці умови можна дотриматися, якщо правильно підібрати взуття та спецодяг. Пропонується замовити взуття на https://togtrade.com/roboche-vzuttja-ua, де є різноманітні вироби для будь-яких умов.

Різновиди

Поділ робочого взуття може йти за різними параметрами, серед яких найважливішими є:

  1. Погодні чи кліматичні умови роботи. Виділяється взуття літнє, зимове та демісезонне. Для роботи в приміщеннях зазвичай використовується літня або демісезонна.
  2. Види взуття, серед яких виділяють чоботи та напівчоботи, черевики, сандалі чи капці. Для складних зимових умов використовуються валянки, унти. Черевики та чоботи також можуть мати утеплення, що використовуватиметься для роботи взимку на вулиці.
  3. Матеріал виготовлення верху та підошви. Бувають шкіряні вироби, взуття із замінника, тканини, гуми. Для підошви використовуються міцні полімерні склади, здатні витримати механічні навантаження та агресивну дію середовища.
  4. Спецвзуття для специфічних професій чи умов праці. Наприклад, чоботи або черевики для зварювальників, працівників нафтопромислів, хімічних виробництв із особливо шкідливими параметрами.

Правила вибору

Під час підбору взуття необхідно вивчити цілий комплекс факторів. Сюди відносяться погодні показники – температура повітря, вологість, наявність води на поверхні. Взуття повинне захищати ноги, витримувати вплив зовнішніх факторів.

Далі визначаються функції робочого персоналу, які типи робіт він виконуватиме. Взуття підбирається зручним, безпечним у плані впливу середовища, робочих процесів і здатне надійно закріпити стопу на поверхні. Предмети не повинні бути важкими, не впливати на втому людини. Також важливо, щоб здійснювалася вентиляція. Тут необхідно правильно врахувати тип взуття та матеріал його виготовлення.

Розмір підбирається точно по нозі людини. Не допускається маленьке чи велике взуття. Такі предмети ускладнюватимуть роботу людини, порушуватимуть її дії, що часто призводить до травматичності.

Робоче взуття має витримувати тривалу експлуатацію у межах виробничих процесів. Зазвичай термін використання становить рік, або щонайменше одного зимового, літнього сезону, якщо роботи ведуться у важких умовах.

Також враховується можливість та швидкість сушіння взуття, його чищення чи миття.