Освітлення – це ключовий момент у створенні атмосфери у магазинах. Воно впливає на сприйняття товарів, комфорт відвідувачів та загальну естетику приміщення.
Якісне освітлення для магазинів підвищує продаж, привертає увагу покупців та створює затишну обстановку. Розглянемо його основні особливості докладніше.
Основні різновиди освітлення для магазинів
Ви можете підібрати саме той варіант освітлення простору, який вам личить. Серед основних доступних вам різновидів джерел світла:
- Загальне (основне) освітлення. Стельові світильники наповнять приміщення розподіленим та рівномірним потоком світла. Якщо говорити про підвісні світильники, то вони додадуть стиль і наголосять на певних зонах. Є й світильники на штангах, які дадуть змогу відрегулювати напрямок світлових потоків.
- Зональне висвітлення. Можна користуватися спотами та точковими світильниками, адже вони виділять певні зони, де виставлено товари. Підлогові джерела освітлення застосовуються для ефектного підсвічування стелажів або декоративних елементів.
- Декоративне висвітлення. Придбайте стрічку зі світлодіодами, щоб створити красиві світлові лінії та акценти. Декоративні настільні лампи привнесуть у простір нотки стилю та затишку.
- Експонатне освітлення. Такі світлові прилади користуються для виставки товарів. Джерела освітлення можна спеціально налаштувати, щоб підкреслити конкретні вироби.
Всі ці різновиди освітлення для магазинів запропоновані у продажу та доступні широкому колу клієнтів. Ви можете підібрати саме те, що вам підходить, не стикаючись із різноманітними складнощами. Також уваги заслуговують вуличні світильники, що наповнюють простір ззовні яскравим світлом.
Критерії вибору освітлення для магазинів
Щоб інвестиції були вигідними, варто звернути увагу на вибір таких джерел освітлення. Серед найважливіших порад:
- Тип приміщення. Універсальне освітлення підійде для просторих торгових залів. Ви можете зробити вибір на користь зональних варіантів, щоб виділити конкретні місця.
- Кольорова температура. Тепле світло створить атмосферу затишку та комфорту (2700-3000К). Холодні потоки світла акцентуватимуть увагу та стимулюватимуть активність (4000-5000К).
- Яскравість та інтенсивність. Світле та яскраве світло підійде для магазинів одягу. Дифузніше освітлення актуальне, якщо йдеться про магазини з ювелірними виробами або косметичними засобами.
- Енергоефективність. Варто скористатися світлодіодними світильниками, щоб понизити енергоспоживання. Також такі джерела висвітлення значно знижують витрати на експлуатацію.
- Дизайн та стиль. Освітлення має гармонійно поєднуватися з інтер’єром магазину. Важливо, щоб воно підкреслювало його оригінальний та унікальний вигляд.
- Управління та регулювання. У вас має бути можливість регулювати яскравість та колірну температуру. Тож вам вдасться створити найбільш оптимальну атмосферу простору.
Вам варто відповідально поставитись до вибору освітлення для магазину. Також офісні світильники повинні бути якісними. Грамотно підібрані джерела дозволять створити належну атмосферу!