Із сучасними можливостями виховати дитину досить просто. Успішне виховання — це запорука щасливого майбутнього як дитини, так батьків. Розберемо кілька доступних і відомих методик виховання свого чада.
Топ найкращих методик
У світі існує десятки ефективних методик для батьків. На https://book-ye.com.ua/catalog/pedahohika-ta-vykhovannya/ можна ознайомитись з каталогом книг з педагогіки та психології від кваліфікованих фахівців. Кожна з методик працює по-своєму добре. Деякі націлені лише на якусь конкретну ситуацію чи проблему, але якусь із зручних методик обирати, вирішує лише сам батько.
З розвитком інтернету та штучного інтелекту вважається, що деякі з них вже застаріли. Є методики, які неможливо застосувати в домашніх умовах та самостійно в ній розібратися. То який спосіб вихователя вибрати батькам для домашнього використання?
- Найпопулярніша методика у всьому світі – система Марії Монтессорі. Рекомендації в цій системі були розроблені ще на початку 20-го століття і користуються успіхом і зараз. Спочатку ця методика розроблялася для особливих дітей із проблемами розвитку. Після того, як система показала себе дуже ефективною та завоювала популярність у всьому світі, її модернізували під решту дітей. Головна думка методики — дитина вчиться та розвивається самостійно, а батько може лише підказати чи направити його. Акцент робить на навчанні письма, оскільки автор системи вважала це найголовнішим у розвитку дітей. Тут застосовується індивідуальний підхід до кожного, є свобода вибору, чадо сам вибирає що йому цікаво і чим він хоче займатися. Весь процес розвитку поділяється на зони, що обходиться дорого матеріальному плані. Деякі психологи знаходять і недоліки — брак ролі наставника, відсутність рольових ігор і недостатня увага до дитини.
- Картки Гленна Домана, відомого американського нейрофізіолога, який розробив спеціальний матеріал для дітей із проблемами нервової системи. Як і в першому випадку, методика швидко показала ефективність та була доопрацьована під здорових дітей. Мета методики — якомога раніше розвивати дитину фізично та розумово. Тут повністю відсутні сповивання, а самі картки вже використовуються з 6 місяців. На них зображені точки та слова, які допомагають вчити рахувати та читати. Є картки з різними зображеннями, які допомагають ознайомити дитину з навколишнім світом, навчити розрізняти кольори, фігури та матерії. Застосування такої методики показало, що діти раніше за інших починають говорити, швидше вчаться писати і читати.
Кожна з методик має свої переваги та недоліки. Якщо батьки мають бажання розвивати своє чадо за якоюсь методикою або об’єднувати їх, то можна для початку подивитися книги для розбитку малят і тоді визначитися з вибором. Вивчати книги слід на стадії вагітності, тоді до появи малюка у мами вже буде сформовано цілі та визначено шляхи якими вона рухатиметься в процесі виховання.