Дитяча психологія – повноцінна окрема галузь вікової психології, що базується на вивченні психологію дитини, закономірності факторів, що впливають на його поведінку та психічний розвиток.
Це повноцінна дисципліна, якої необхідно приділяти максимум уваги. Дитяча психологія охоплює величезний пласт сфер. У цьому матеріалі ми торкнемося лише базові поняття.
Якщо ж вас цікавлять готові рішення та ефективні інструменти, перейшовши за посиланням, ви знайдете книги з дитячої психології для батьків, що дозволяють розібратися в психології дітей на більш глибокому рівні. Вони не замінять похід до психолога, але стануть підмогою для вирішення багатьох повсякденних питань та проблем.
Що таке дитяча психологія?
Психологія малечі – найпопулярніший та найзатребуваніший розділів психології розвитку. Він повністю орієнтований на вивчення специфічних психічних процесів, що відбуваються з дитиною на певних етапах його життя. З точки зору вікових рамок вона охоплює період з народження до досягнення дитиною повноліття. Особливу увагу в дитячій психології приділяють характерним змінам, які відбуваються з дитячою психікою в перші три роки життя. Багато фахівців вважають, що це ключовий віковий етап, в якому здійснюється закладка всіх психологічних аспектів.
Дитяча психологія також активно вивчає додаткові фактори, на підставі яких відбувається емоційний розвиток дитини і його подальша соціалізація.
Дитяча психологія: чому її варто вчити?
Кожен батько чи мати, у яких немає профільних знань в дитячій психології або досвіду виховання дітей, інтерпретують здібності та навички свого малюка так, як вважається правильним, спираючись на власні уявлення про норму. Якщо вони не розуміють свого малюка, вона не зможуть надати коректну оцінку його стану. У більшості випадків це не приносить дитині ніякого колосальної шкоди, але іноді наслідки можуть бути серйозними.
Батьки відіграють основну роль у розвитку дитини. І якщо вони недостатньо інформовані про те, як влаштована його психіка, чому з ним відбуваються певні зміни в тому чи іншому віці, вони можуть допускати помилки в вихованні, які в подальшому в дорослому віці доведеться проробляти з психологами. Тому варто приділяти даному питанню увагу ще на початкових стадіях. У тому числі це передбачає постійні консультації у досвідчених фахівців, які зможуть допомогти.