Автомобіль виграє за гігієнічністю на тлі громадського транспорту, де у вагон набиваються десятки людей. Така думка є і при виклику таксі, і тим більше, якщо мова про власний автомобіль.
Його багато людей взагалі сприймають як пересувний шматочок будинку. Але чи правда всередині так чисто?
Коли потрібне чищення
Звичайно, більшість автовласників періодично прибираються в машині та підтримують певний ступінь порядку, але це важко назвати достатнім. У ході поїздок різними місцями та розвезення пасажирів у салоні збираються мікроби. На різні поверхні потрапляють частки вуличного бруду, крихти та краплі від перекушування, волосся, шерсть, потожирові сліди. Все це завалюється у важкодоступні місця, в’їдається у пористі поверхні. Там також накопичуються мікроорганізми, іноді навіть заводяться комахи.
Необхідне генеральне прибирання.
Самостійно робити її важко і не дуже ефективно: ви можете протерти пластик, помити і випрати чохли, що знімаються, але для глибокого чищення потрібні спецзасоби. На щастя, замовити хімчистку не є проблемою. Можна знайти компанію, яка готова швидко та недорого почистити салон авто. Причому, за великим рахунком, співпраця з досвідченою фірмою вийде вигідніше, ніж самостійно шукати та замовляти професійні засоби за роздрібними цінами, експериментувати, підбирати аналоги.
За регулярністю рекомендації різні: від разів на місяць до одного разу на рік. Є низка обставин, які говорять на користь збирання.
Іноді від забруднень у салоні з’являється неприємний запах, псуються кондиціонер та електропроводка. Підвищена увага до чистоти бажана при поїздках з малюком або за наявності чутливості до пилу. Зміна власника також привід замовити професійне прибирання. Ідеальна чистота та запах свіжості у будь-якому випадку робить машину презентабельнішою та привабливішою, а для гидливих покупців дезінфекція може мати особливе значення.
Порядок
Зазвичай спочатку миють машину зовні, щоб не розносити бруд. Далі роблять механічне прибирання щіткою, пилососять усі поверхні та щілини. Використовувати хімікати поверх сміття немає сенсу.
Наскільки при цьому розбирати салон залежить від побажань замовника. Можна пройти максимально поверхнево, зняти сидіння і килими або максимально розібрати інтер’єр, щоб обробити кожну деталь.
Далі власне миття. Для кожного матеріалу свої кошти з особливими властивостями. Тверді поверхні протирають, у тому числі рідкими розчинами. Для тканин це не дуже доцільно, зазвичай, хімікати у форматі пінки. Може застосовуватися парогенератор та подібна апаратура. Насамкінець салон обов’язково просушують протягом кількох годин.