На яких вимогах має базуватися вибір акумулятору для машини

Вибір автомобільного акумулятора – питання надзвичайно відповідальне. Перш ніж зупинитися на певній моделі, слід дуже уважно вивчити їхні види та особливості.

Можна вибрати аккумулятори на https://aku.lviv.ua, де представлений широкий асортимент подібних пристроїв.

Види

У продажу представлені типи акумуляторів:

  1. Обслуговує. До цієї категорії потрапляють моделі акумуляторів, у яких постійно необхідно контролювати рівень електроліту, доливати рідину до потрібного рівня. Такі моделі вважаються застарілими і тепер застосовуються порівняно рідко.
  2. Малообслуговувані моделі значно поширеніші. Їхня головна перевага полягає у відсутності ефекту втрати рідини в процесі експлуатації. Періодично все ж таки слід виконувати перевірку подібних АКБ, але вона набагато простіша і менш трудомістка в порівнянні з обслуговуванням старих моделей. Рідина в такі акумулятори доливати зазвичай не доводиться. Для підтримки їх у відмінному стані достатньо періодичного миття. Малосірм’янисті акумулятори сьогодні встановлюються на переважну більшість авто. Акумулятори цього типу підходять для недорогих моделей автомобілів, на яких встановлено невелику кількість техніки, що споживає енергію.
  3. Акумулятори, що не обслуговуються, можна дізнатися за позначенням Са/Са на корпусі. Це означає, що їх свинцеві решітки доданий кальцій. Акумулятори, виготовлені із застосуванням даної технології, мають безліч переваг: АКБ не потребують обслуговування, не схильні до саморозряду, не бояться перезаряду. При використанні акумуляторів даного типу не можна допускати їхнього глибокого розряду. Неодноразове повне виснаження може спричинити втрату ємності.
  4. Гібридні АКБ створені на основі описаних раніше типів акумуляторів та органічно поєднують їх переваги. Їх характерні такі переваги, як високі показники стартерного струму, великий експлуатаційний ресурс, невибагливість у догляді.
  5. AGM-батареї часто встановлюються на сучасні моделі авто. Вони здатні витримувати часті запуски. Єдиний недолік таких батарей – найвища вартість.
  6. Гелеві АКМ відрізняються від інших особливою консистенцією електроліту, що нагадує гель. Такі акумулятори витримують дуже сильні вібрації та надмірне навантаження. Вони підходять для спортивних автомобілів.