Основні правила проведення ЕКГ: що треба знати про процедуру

З огляду на місце знаходження електрода виділяють класичні, посилені і грудні відведення. Кожен компонент вказує на біоелектричні імпульси, отримані в результаті вимірювання серця.

Такий підхід дозволяє отримати повну картину даних про діяльність серця пацієнта. Так, можна замовити аналізи на дому.

Поняття

Під електрокардіограмою або ЕКГ слід розуміти графічне відображення за типом кривої, яка формується в результаті електрокардіографії на дисплеї пристрою, або на папері. Така методика дозволяє зареєструвати електричні поля серця, які утворюються в момент його роботи. Також дослідження спрямоване на отримання графічного відображення електричних полів.

Основні завдання дослідження полягають в наступних моментах:

  1. Своєчасне визначення порушень в області серця.
  2. Виявлення гострого або хронічного захворювання.
  3. Виявлення порушення нервових імпульсів.
  4. Визначення змін стінок міокарда.
  5. Реєстрація запальних процесів, що провокують різні патології м’язи.

Дослідження виконується особам, що володіють підвищеним артеріальним тиском, що страждають ожирінням, а також особам, у яких спостерігається підвищений показник холестерину, захворювання нервової або ендокринної системи і людям, які перебувають у стресі.

Правила проведення

Перед проведенням обстеження пацієнту рекомендується не вживати їжу, напої, а також не навантажувати організм. Також не рекомендується вживати тютюнову та алкогольну продукцію.

Далі фахівець повинен зафіксувати особисті дані пацієнта, вказати дату і час проведення дослідження. На наступному етапі пацієнта укладають на кушетку, знежирюють ділянки для фіксації електродів і кріплять компоненти. Кожен електрод повинен супроводжуватися індивідуальним проводом.

Коли пацієнт буде підключений до апарату, фахівець здійснює запис. Як правило, на проведення дослідження йде не більше 1 хвилини. Часом пацієнта просять затримати дихання, або виконати глибокий вдих.

В кінці дослідження здійснюється розшифровка отриманих даних. Для розшифровки слід звернутися до кардіолога, або до фахівця функціональної діагностики. Дані повинні порівнюватися з еталонною ЕКГ. Всі зміни зубців, виявлені в результатах пацієнта, вказують на уповільнення проведення нервових імпульсів по серцю, що дозволяє говорити про можливе пошкодження міокардних клітин.